Kemalistlere Fena TARİH Dersi Veren Genç

Kemalistlere Fena TARİH Dersi Veren Genç

Kemalistlere Fena TARİH Dersi Veren Genç

Video Süresi
5:40
Kategori
Dünya Gerçekleri
Yayınlanma Tarihi
31 Ocak 2015

Kemalistlere Fena TARİH Dersi Veren Genç

Oynatma listesi özelliğini kullanabilmeniz için giriş yapmanız gereklidir.

Yorum Yaz

Yorumlar

aliş mavi 2 Yıl, 9 Ay Önce

ya ne saçmalıyorsunuz. yaptığınız bölücülük bozgunculuk. biz zaten istediğimiz zaman kanuninin yazdıklarına ulaşabiliyoruz. adamlar çevirmiş isteyen okur. cahil herif ya. lati alfabesi dünyanın en yaygın alfabesidir. türki cumhuriyetlerin çoğu da bunu kullanır. arap ve farisi alfabesi sadece bugün topraklarının çoğu giden ortadoğuda kullanılır ve geri kalmış arap ülkeleinde. kullanılıyor. atatürk iyi yapmış. dünyaya entegre olmamız için latin alfabesini getirdi. latin harfleri hızlı yazılabilir. kaça kadar okudunuz bilmiyorum grçi pek okumuş görünmüyorsunuz ama biraz mürekkep yalamışlar bilir. okullarda ğretmenler dersi sözlü olarak söylerdi biz de yazardık. siz o farisi alfabesiyle bekle yazardınız o hızla. hakikaten bozguncu ve bölücüsünüz. 80 küsür yıldır adamın getirdiği harflerle yazdınız hanginiz sakat kaldı. nerenize battı da değiştirmek istiyorsunuz.

serdar 2 Yıl, 7 Ay Önce

en hızlı yazılabilen alfabe arap alfabesidir ..2.si arapçanın 15 milyon kelime haznesi vardır ..senin arapçayı latin harfleriyle türkçeye çevirmeye çalışman demek..eksik ve hatalı bilgi alacağın anlamına gelir..aptal aptal konuşuğta alfabe değişikliğine onay vermeye kalkma millet götüyle güler sana..13 milyon nufusun bir gecede cahil kalması demek..bu ülkede yapılmış en büyük katliamdır..dünyada bir eşi daha yok ..

alparslan kartal 2 Yıl, 9 Ay Önce

:)

Yasin Avcu 3 Yıl, 4 Ay Önce

Kendisinin adi mustafa doğru kendiside zaten cok bilgili bir tarih ogretmenidir. Ve benim 6. Sinif sosyal bilgiler ogretmenimdi

nafi 3 Yıl, 7 Ay Önce

OSMANLIYI YIKAN DÖRT YAHUDİDEN İLKİ: SABETAY SEVİ VE YAHUDİLERİN OSMANLI TOPRAKLARINDA GİZLİDEN MÜSLÜMAN İSMİ ALMALARI.
_Es Selamu Aleyküm aziz kardeşlerim.Bu yazının yazılma sebebi sadece Nisa suresi 104. ayet olan ‘‘Düşmanınız olan kavmi(Yahudileri) takip etmekte gevşeklik göstermeyin’’ emrine dayanmaktadır. O yüzden lütfen bu yazıyı okumakta gevşeklik göstermeyelim. 1480’de Ahir zaman alametlerini gerçekleştirmek için ‘’Kaderi Zorlama Kararı’’ alıp, Deccali yer yüzüne getirmeyi planlamışlardı. Deccal gelince de Fırat ile Nil nehirleri arasında Büyük İsrail’i kurmayı planlıyorlardı. İspanya kralının elinden Kaderi zorlama kararı alan kötü Yahudileri 1492’de kurtaran Osmanlı devleti,kurtardığı Yahudiler tarafından müthiş bir ihanete uğramıştır.1625 yılında İzmir’in Agora semtinde Sabetay Sevi adında bir Yahudi doğdu.Büyüdüğünde Yahudi Hahamı olmuştu. Hitabeti ve yakışıklılığı da vardı.40’lı yaşlara geldiğinde Yahudilerin beklediği Mesih’in kendisi olduğunu iddia etti. Yandaş toplamak için Mısıra, Şama, İstanbula, Selaniğe gitti. Ona inananlarda oldu inanmayanlarda.2 Müslümanı da peşine taktığı söylenir. En sonunda şikayetler artınca Osmanlının Edirne sarayına yakalanıp getirildi. 4. Mehmed’in huzurunda sorguya çekildi. İlk önce ona 3 Din hakkında da en zor soruları sordular. Tüm sorulara doğru cevap verince bir anda saraydakiler de korktular. Fakat 4. Mehmed cam bölmeden çıkarak Sabetay Sevi’ye ‘’Son bir sınavımız olacak sana, biz biliriz ki Mesih olan kişiye ok ve mızrak işlemez. Eğer askerlerimizin üstüne atacağı oklar sana tesir etmezse,Mesih olduğunu kabul edeceğiz ve Fırattan Nile kadar tüm Osmanlı topraklarında Büyük İsrail’i kurmanıza izin vereceğiz’’dedi.Bunu duyan Sabetay Sevi korkudan yere düştü ve bayıldı.Padişahın doktoru da Yahudi idi. Sabetay Sevi ayılınca o doktor kulağına eğilip ‘’Bre gafil seni öldürecekler,hemen Müslüman olduğunu söyle ve davana Müslüman ismi alarak devam et’’ dedi. Sabetay Sevi bunun üzerinde Müslüman olduğunu söyleyip ölümden kurtuldu. Yalandan şehadet edip Mehmed Aziz ismini aldı. Ama tedbir amaçlı Edirne de ölene dek hapsedildi.
_Bu sırada ona Avrupa’da Mesih diye inanan Polonya Yahudileri malvarlıklarını altına çevirmişlerdi. Sabetay Sevinin Mesihliğinin sahte olduğunu anlayınca Edirne de onu ziyarete geldiler.Ve ona ‘’sana yazıklar olsun.Hani sen beklediğimiz Mesihtin. Hani senin önderliğinde Fırat ve Nil arasında Büyük İsrail’i kuracaktık.Bunun için tüm malvarlıklarımızı altına çevirdik ama sen yalancı çıktın’’ dediler.Sabetay Sevi de onlara ‘’Ben hala Mesihim.Ama Osmanlı şuan güçlü.Onun için Mehmed Aziz ismini alıp yalandan Müslüman oldum.Osmanlıda ki yandaşlarımızda Müslüman Türk ismi alıp benim gibi olacaklar.Böylece Osmanlıyı görünmeden içten yıkacağız’’ dedi.Bunun üzerine Osmanlıda ki gibi Avrupada ki Yahudilerde yavaş yavaş yaşadıkları ülkelerde ki insanların isimlerini almaya başladılar.Ve Osmanlı topraklarında Müslüman ismi alan Yahudiler 1922 yılın da Osmanlı Devletini yıkan kadrolarda yer aldılar.Osmanlı da ki Sabetaist Yahudiler Yakubiler,Karakaşiler ve Kapancılar olmak üzere 3 kola ayrıldılar.Sabetaizm, Sabetay Seviye uyupta Osmanlıda Müslüman Türk ismi alıp gizlenen Yahudilere verilen isimdir.Şuan ülkemizde 1 buçuk milyon Yahudi vardır. Bunların hemen hemen hepsi Türk İsmi almış kişilerdir.Ülker,Eczacıbaşı,Komili,Sabancı,Koç,Zapsu gibi aileler Yahudi dönmeleridir.Son olarak Mumsöndü iftirasını Alevilerin üzerine atan kişi de Sabetay Sevidir.Sabetaist Yahudiler kendi aralarında ışıkları söndürüp eşlerini değiştirerek zina ederler.Çünkü Ahir zamanda gelecek olan Deccal’in böyle çarpık bir ilişkiden doğacağına ve kendilerine liderlik edeceğine inanırlar.

nafi 3 Yıl, 8 Ay Önce

OSMANLIYI YIKAN 4. YAHUDİ: HAYUM NAHUM. LOZAN ANLAŞMASI VE GİZLİ 4 MADDESİ ve YAHUDİLERİN LOZANDA Kİ ‘’HEDEF 2023’’ PROJESİ.
1.Dünya savaşı ve istiklal harbimiz de bizi yıkmayı başaramayan Siyonist güçlerin güdümünde ki İngiltere, İtalya ve Fransa Osmanlı devletini galip devlet olarak gittiğimiz Lozan da karşısına çıktılar. Oysa İstiklal harbimizi Yunanlılarla yapmıştık fakat barış masasında Yunanlılar yoktu.Onların yerine İngiliz ve Fransızlar vardı. Abdülhamidhan zamanında yaklaşık 5 milyon kilometre kare olan Osmanlı topraklarımız, Lozan masasından kalktığımızda 814.578 kilometre kareye düşmüştü. Bununla birlikte Lozana bizi temsilen giden İsmet İnönünün danışmanı olan Mısır hahamı HAYUM NAHUM bizi orada sırtımızdan vuracak konuşmayı Fransız ve İngilizlere şöyle beyan eder. ‘’Büyük İsrail’i kurmak için 10 yıl bütün dünyayı Türklerin üstüne saldık ama yenemedik. Çünkü Türklerde İman ve Kuran var. Türkleri ellerinden Kuranı almadıkça, Şeriatı yıkmadıkça onları savaşla asla yenemeyiz. Onları ancak kolay lokma yaparak yeneriz. Bunun içinde 4 planım var. 1—-EN AZ 100 YIL Anadolu halkı aç bırakacağız 2—- İşsiz bırakacağız 3—- Bankalara borçlu bırakacağız 4—- Onların Kuran nizamına dayanan yönetimlerini yıkıp, laik devlet kuracağız. Sonra Anadolu halkını dininden uzaklaştıracağız, kızlarının başını açacağız. Yazısını, dilini, kültürünü değiştireceğiz, gençliğini batıya özendireceğiz. Onları Sağcı- Solcu, Kürt- Türk diye ayırıp birbirine düşüreceğiz,kavga ettireceğiz ( 70 ler deki sağ sol kavgaları Lozanın planıdır) ve bu 4 madde uygulandıktan sonra göreceksiniz ki savaşla yıkamadığımız Türkler 100 yıl sonra kolay lokma olacaklardır, ve 5700 yıldır hayalini kurduğumuz BÜYÜK İSRAİL KURULACAKTIR.’’demiştir. İşte bu 4 maddelik plan hemen kabul görmüş ve hiç taviz verilmeden 90 yıldır uygulanmaktadır. Hedef ise 2023 tür.
Bu 4 sinsi kararı İngiliz ve Fransızlara beyan edip bizi sırtımızdan vuran Hayum Nahum, Vehbi Koç’un öz babasıdır.Rahmi Koç ve Aydın Doğanın da dedesidir.1923’ten günümüze dek Anadolu da sistemli ve devamlı olarak halkımızı açlık sınırı,işsizlik ve bankalara borç oranı arttırılmıştır.Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği güzellik yarışması sonucu Kızlarımız her yıl daha çok başlarını açmaya özendirilmişlerdir.Yazımız ve dilimiz değiştirilmiş her yıl daha fazla cahil nesil yetiştirilmiştir.Laik Cumhuriyet kurularak Kuran-ı Kerim elimizden alınmıştır.Gençlerimiz her yıl batıya daha çok özendirilmiştir.Toplumumuz Alevi- Sünni,Türk- Kürt ve Sağcı-Solcu diye bölünüp birbiriyle savaştırılmıştır.Bütün bunlar bizi kolay lokma yapıp 2023’e kadar Büyük İsrail’i kolayca kurmak için uygulanmıştır.Necmettin Erbakan 1996’da başbakan olduğunda tüketim ürünlerine hiç zam yapmadan işçiye yüzde 210,memura yüzde 250,emekli ve çiftçiye yüzde 300,bağkurluya yüzde 1000 zam vermiştir.O dönem bunu Hayum Nahum’un şeytani planını yok etmek için yapmıştır.600 YILDA OSMANLIYI YIKAN 8 YAHUDİ
1_YAKUP PAŞA: Bir Yahudi dönmesidir. Fatih Sultan Mehmet Han’ın doktoru idi.Papa ile işbirliği içindeydi.Fatih Sultan Mehmet’e arsenik zehrini yemeğine karıştırarak verdi.Sultan yemeği yedi ve sefer için İstanbul’dan Gebze’ye geldiğinde kan kusarak orada şehit oldu.
2_YASEF NASSİ: Kanuni Sultan Süleyman Han’ın oğlu Sarı Selim, Nur Banu Sultan ile evliydi.Nur Banu Sultan’ın babası ise Yasef Nassi idi. Osmanlıda ilk faizli bankacılığı Galata bankerliğini o açtı.
3_SABETAY SEVİ: İzmirin Agora Semtinde 1625’te doğdu.Osmanlının İspanya Kralının zulmünden kurtardığı Seferad Yahudilerin soyundandır.Osmanlıda Yahudilerin beklediği Meshin kendisi olduğunu söyledi ve Osmanlı Topraklarında Büyük İsrail’i kurmak için yandaş toplamaya çalıştı.Edirne sarayında 4.Mehmetin huzurunda idama çarptırılınca ölümden kurtulmak için Müslüman olmak istediğini söyledi ve Mehmet Aziz ismini aldı.Ona uyan yandaşları da Müslüman ismi alarak gizlendiler ve 1922’de Osmanlıyı İngiliz Yahudileri ile birlikte yıktılar.Şuan ki nüfusları Türkiye de 1 buçuk milyon civarındadır.Komili,Eczacıbaşı,Zapsu ve Doğan Holding grubu Sabetaist Yahudi dönmelerinin sadece bir kaçıdır.
4_MİTHAT PAŞA: Macaristanlı bir hahamın oğlu olan Mithat paşanın gerçek ismi Ahmet Şefik idi. 33.Dereceden Masondu.Abdülaziz Hanın katili olan bu Yahudi dönmesi Osmanlıyı 77-78 Rus savaşına soktu ve Osmanlı topraklarının 3’te biri bu savaşta kaybedildi.Ordunun donanma gücü onun yüzünden çöktü.
5_THEDOR HERZEL: Macar Yahudisidir.Tarihi 1897 Basel Konferansını düzenledi ve kendisine Filistinde toprak vermeyen Abdülhamide karşı bu konferansta şu kararı aldılar.50 yıl içinde İngiltere önclüğünde Küçük İsrail,en geç 100 yıl içinde de Amerika öncülüğünde Büyük İsrail (Bop) kurulacaktır.Siyonizmin siyasal kurucusudur.
6_EMMANOEL KARAOS: Emin Karasu ismiyle daha sonraları tanınır oldu.Thedor Herzelin 1904’te ölmesinin ardından İtalyan Hahambaşı olarak onun yerine atandı.O da Abdülhamid’den Kudüsü parayla istedi ama alamayınca İttihat ve Terakki Komitesini kurup Abdülhamid’e 31 mart darbesini tertipledi.Osmanlı da ilk mason localarını da o açtı. Danone Yoğurtlarının sahibi idi.
7_HAYUM NAHUM: İstanbul ve Mısır hahambaşı olarak karşımıza çıkar.Vehbi Koçun babası,Rahmi Koç ve Aydın Doğanın dedesidir.Lozan’a İnönü‘nün danışmanı olarak Mustafa Kemal’in emriyle gitmiştir.Lozan’da Loyd Georghe ve Clemens’e 4 madde ile Türk halkını kolay lokma yaparak Büyük İsrail’in kurulması gerektiğini beyan etmiştir.1-En az yüzyıl Türkler aç bırakılacak 2-İşsiz bırakılacak,3-Bankalara borçlu bırakılacak,4-Kuran Şeriatı ellerinden alınıp Laik bir Cumhuriyet kurulacak,Kızları açılacak,Gençleri Batıya özendirilecek,Dili değiştirilecek,Sağcı-Solcu,Alevi-Sünni,Türk-Kürt diye ayrıştırılıp kavga ettirilecek ve kolay lokma olacaklar.
8_MUSTAFA KEMAL: Sabetay Seviye bağlı Sabetasitlerin Kapancı kolundandır.17 Eylül 1917’de Filistin cephesinin 7.Ordu kumandanıyken 65 bin askerimizi İngilizlere esir bırakarak Şam’a kaçmıştır.İngilizler o gün Filistini ele geçirmişlerdir.Ayrıca İngilizlerin emri ile 1922’de Saltanatı 1924’te Hilafeti kaldırmıştır.Çanakkale’de Hilafeti ve Saltanatı korumak için Şehid olan 400 bin vatandaşımızın kanını satmıştır.Hilafet ve Saltanatı geri isteyen 500 bin alimimizi ipe götürende o dur.

nezih güven 3 Yıl, 11 Ay Önce

Osmanlıcayı mı geri getirecekmiş araplarla bir araya gelmek isteyen mi var. sen daha kürtlerle anlaşamıyorsun , burada konuşan genç ısmarlama sorular önceden kurgulanmış . cilt iki sahife 2 gibi gülünç  alıntılar yapıyor. sadece saflar bu kurguya inanır. çok bilgili pozu yapıp birşeyleri kabul ettirmeye çalışıyor. Geçenlerde bir bilim adamımız rahmetli oldu oktay sinanoğlu ne yapmıştı diye sor bilir mi bakalım muhteşem osmanlı doğru fakat geriye dönüş soz konusu olamaz masalları artık bu ülke yemiyor.” kuşa bak kuşa oyunları artık sökmüyor biline.

Akın Yılmaz 4 Yıl, 1 Hafta Önce

Sadece ve sadece ezberlenmiş cümleler bunlar.

Yavuz Selim 4 Yıl, 2 Hafta Önce

Helal olsun. Bende bu yunan meselesine kafayı takmıştım, arkadaş 10 numara açıjklamış. Bizim buyruğumuzda yüzlerce yıl yaşayan bir avuç yunanmı bizi esir alacakmış? Yazıklar olsun size.

Yavuz Selim 4 Yıl, 2 Hafta Önce

Şu satıçıya birisi bi kafa atsın.

SERKAN DOĞAN 4 Yıl, 2 Ay Önce

2015 yılından bakarak 1928 yılı özetlenmez….
LATİN HARFLERİNE GEÇMEYİ MUSTAFA KEMAL PAŞADAN TAM 66 YIL ÖNCEDE ULU HAKAN 2.ABDÜLHAMİT HAN DA HAYATA GEÇİRMEYİ DÜŞÜNMÜŞ FAKAT GEÇİRMEYE FIRSAT BULAMADAN TAHTAN İNDİRİLMİŞTİR..BUNU ATATÜRK DEN ÖNCE 2.ABDÜLHAMİT HAN GİBİ BİR OSMANLI PADİŞAHIDA SAVUNDUYSA BUNU ELEŞTİRMEMİZ KADAR ANLAMSIZ BİRŞEY OLAMAZ .2 ABDÜLHAMİT HAN BİZİM ZEKAMIZ 50 KAT DAHA ÜSTÜNDE OLAN VE DIŞ MİHRAPLARLARIN ENTRİKALARINDAN YILLARCA BAŞARI İLE GÖĞÜS GERMİŞ VE ÇÖKÜŞÜ GECİKTİRMİŞ, PLANLARINI BOZMUŞ BİR PADİŞAHDIR..SİZE PRENS BİSMARCK IN SÖZÜNÜ HATIRLATMAK İSTERİM.
.-100 gram aklın 90 gramı Abdulhamid Han’da, 5 gramı bende, 5 gramı da diğer siyasilerdedir !
DEDİĞİM GİBİ TARİHİ TARİHİNE GÖRE YARGILAMAK GEREKİR 2015 YILINDAN 1928 YILINI DEĞİL…..

cengiz sümer 4 Yıl, 2 Ay Önce

Eğer Osmanlıca öğrenmek onun gibi yaşamak istiyorsanız söyleyen arkadaşlar bu vatan osmanlının ve onun torunlarınındır…bizlere bu lafı söyleyenler buyrun siz gitiniz geldiğiniz yere..

cengiz sumer 4 Yıl, 2 Ay Önce

Osmanlıda okuma yazma oranı düşük olsaydı altıyuz otuz sene dünyaya hükmeden bir cihan imparatoru oolamazdı.. Bugün okuma yazma oranını bu yuksek seviyeye getiren de rahmetli menderes özal ve bugünün hükümeti olmuş..Kemalistler değil

cengiz sumer 4 Yıl, 2 Ay Önce

Osmanlıda okuma yazma oranı düşük olsaydı altıyuz otuz sene dünyaya hükmeden bir cihan imparatoru oolamazdı.. Bugün okuma yazma oranını bu yuksek seviyeye getiren de rahmetli menderes özal ve bugünün hükümeti olmuş..Kemalistler değil

volkan uluçay 4 Yıl, 2 Ay Önce

yav arkadaşım sen arapça konuşmak istiyorsan git arabistana senin ırkın ne her ırkın kendine has dili ve yazısı vardır mustafa kemal o tarihde bunun çabasını vermiş sen türksen türkçeni oku yaz öğret işin bu röportaj veren şahıs ezbere konuşuyor…

ihsan iscan 4 Yıl, 2 Ay Önce

Bin yillik devletin son zamanlardaki durumu bilmiyormu bu genc sonra kucumsedigi yunanistanin arkasinda kimler vardi bilmiyormuyduda gazel okuyor

TUFAN GÜRBÜZ 4 Yıl, 2 Ay Önce

bu adam buraya gelmeden önce kıtabı ve konuşaçagı yerleri ezberlemiş ve gelmiş.osmanlıcave arapçamı istıyorsunuz gıdın mısıra orada herseyde ucuz ve arapça konuşursunuz haaa 2… 3 arkadaş diyecekki osmanlıcayla arapça aynı degıl onuda bılıyoruz merak etmeyın ama osmanlıcayı ogrendıysen arapçayıda ögrenırsınız sız süper zekasınız ya ondan.tum turkıye 20 senede osmanlıca ögrenecekmiş gülünç geliyor